27 Ekim 2010 Çarşamba

Vakıftan Mali Destek İstemek- Change ??
- I don't have any change!*
*- Bozuğunuz var mı?
- Hiç bozuğum yok!
"Yaşayan Evsizlerin Gecesi", South Park Sezon 11, Bölüm 7
South Park'taki evsizler kadar çaresiz durumda mısınız? Yerel kaynak geliştirdiniz ama bazı kalemlere bir türlü destek bulamadınız mı? Üzülmeyin! TOG jargonunda "avans talebi" denilen olgunun tarifini yayınlıyoruz. Yani vakıftan örgütlenme faaliyetleri için mali destek alma imkanınız var. Vakıf yetkilileri sadece TOG örgütlenmelerinin uygun görülen faaliyetlere destek verilebildiğini belirtmektedirler.

Pişirme Süresi
Maksimum 3 Hafta

Hazırlama Süresi
30-60 dakika

Malzemeler
1 Adet Avans Talep Formu (indir)
1 Adet Avans Kapatma Formu (indir)

Hazırlanışı

- Proje/etkinlik/kampanyanız için öncelikle yerel kaynak geliştirmeye çalışın.
- Yerelden destek bulmakta tıkandığınız noktada destek istediğiniz harcamaları ve miktarlarını Avans Talep Formuna 12 yaşındaki bir çocuğun anlayabileceği netlikte yazınız.
- Doldurduğunuz Avans Talep formunu örgütlenmenizden sorumlu Saha Koordinatörüne e-postayla gönderiniz. (Saha koordinatörü en geç 2 gün içinde  cevap verecektir. Saha koordinatörü avans talebinizi kabul edebilir, gözden geçirmenizi isteyebilir ve gerekçesini vererek reddebilir.)
- Diyelim ki destek aldınız, Avans Talep Formunda da belirttiğiniz hesabınıza avans yatar.
- Avansın 3 hafta içinde harcadığınız kısmını fiş ve faturalarla belgelemeniz gerekmektedir. Bu fiş ve faturaları "Avans Kapatma Formu"na işleyip, Saha Koordinatörünüz adına aşağıdaki adrese PTT veya karşı ödemeli olarak Yurtiçi Kargo ile gönderiniz.
Toplum Gönüllüleri Vakfı
Hobyar Mh Rahvancılar Sk No 7
1. Vakıf Han Kat 1 34112 Eminönü - Istanbul
t: 0212 5221032
- 3 hafta içinde harcamadığınız miktarı ise vakfın aşağıdaki Garanti Bankası hesabına yatırınız. (IBAN:TR76 0006 2000 4220 0009 0896 35)

- Avansınızı kapatıp ilgili Saha Koordinatörüne bilgilendirme e-postası attığınız zaman yemeğiniz sofranıza konulmaya uygun hale gelmiştir.

Afiyet Olsun!

Hiç yorum yok: